Idealny samochód do wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy samochodów

Kiedy planujesz wynajem długoterminowy samochodów dla twojej firmy, a nie chcesz jednocześnie przepłacać za ratę miesięczną, musisz wiedzieć na starcie, że wynegocjowanie dobrych warunków finansowych to nie wszystko. Żeby wynajem długoterminowy samochodów nie przysporzył ci więcej kłopotów niż pożytku, musisz przede wszystkim zdecydować się na odpowiedni samochód, który będzie miał największy wpływ na wysokość opłat.


Jak wybrać idealny samochodów do wynajmu długoterminowego?


Przede wszystkim, gdy interesuje cię wynajem długoterminowy samochodów dla twojej firmy, powinieneś wybrać samochód, który będzie miał jak najmniejszą utratę wartości. Tę cechę posiadają samochody, które cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. O tym natomiast decyduje kilka czynników, które staramy się wymienić i opisać w naszym artykule. Na co powinieneś zwrócić uwagę, decydując się na wynajem długoterminowy samochodów?


  • MARKA

Nie chodzi tu tylko o rzeczywistą jakość, którą prezentuje dana marka, ale także o wizerunek, którym się cieszy wśród społeczeństwa. Polacy najczęściej decydują się na auta japońskie i niemieckie, gdyż uważają je za mniej awaryjne i tańsze w utrzymaniu. Nie jest to zasada, niemniej jednak przy wynajmie długoterminowym warto zwrócić uwagę na markę samochodu.


  • POLITYKA CENOWA PRODUCENTA

Warto zwrócić też uwagę na relację ceny do jakości. Zatem istotna jest początkowa cena samochodu, która sprawia, że procentowy spadek jego początkowej wartości jest dużo wyższy od odpowiedników innej marki, których cena początkowa była niższa.


  • MODEL I TYP NADWOZIA

Decydując się na wynajem długoterminowy samochodów, zwróć uwagę również na jego model. Producenci mogą pochwalić się lepszymi i gorszymi modelami wśród proponowanych aut. Nie mniej ważne będzie nadwozie - hatchbacki czy kombi, ze względu na sporą grupę odbiorców, cieszą się później znacznie większym zainteresowaniem na rynku wtórnym.


  • SILNIK, SKRZYNIA BIEGÓW

Jeśli myślimy o samochodzie w kwestii potencjalnej utraty wartości, powinniśmy zdecydować się na auto z silnikiem oszczędnym i bezproblemowym. W przypadku skrzyni biegów natomiast zawsze pewniejszym rozwiązaniem będzie manual - jest znacznie tańszy, zarówno w zakupie, jak i eksploatacji.


  • KOSZTY EKSPLOATACJI I AWARYJNOŚĆ

Dynamika spadku wartości wynajmowanego samochodu jest bezpośrednio uzależniona od jego awaryjności, która natomiast wpływa na generowanie wysokich kosztów.


  • WYPOSAŻENIE W STANDARDZIE I DODATKOWE

Najmniejszy spadek ceny możemy zanotować w samochodach, które wyposażone zostały… rozsądnie. Najlepszym rozwiązaniem zatem, gdy decydujesz się na wynajem długoterminowy samochodów, będzie wybranie auta ze wszystkim tym, co po prostu niezbędne, np. klimatyzacją, systemem bezpieczeństwa, elektryką szyb, lusterek itp. Drogie gadżety powodują szybki spadek wartości początkowej samochodu.

Zobacz również: